Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2695

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2699

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3581
» Partnerstwo międzynarodowe

Partnerstwo międzynarodowe

Zwiększenie poziomu aktywności fizycznej dzieci nie jest już drugorzędnym wyzwaniem lokalnym – jest kwestią globalną. Szukanie rozwiązań i sposobów działania jest skuteczniejsze, gdy myślimy o tym wspólnie, dzieląc się danymi, doświadczeniem i dobrymi praktykami.

Właśnie dlatego w 2016 roku powstała inicjatywa: Active Healthy Kids Global Alliance, w ramach której naukowcy i organizacje pozarządowe oraz agendy rządowe z 38 krajów podjęły wysiłek, by w ujednolicony sposów przyjrzeć się zytuacji aktywności fizycznej dzieci.

Każdy z krajów, wykorzystując dostępne dane, oceniał swoją sytuację w dziewięciu obszarach aktywności w skali od A (najlepsza) do F (ocena najgorsza).

To, co łączy wszystkie kraje, których wyniki można uznać za naprawdę dobre, to fakt, iż mimo wielu różnic aktywność fizyczna nie jest tam kwestią wyboru, ale sposobem życia wspieranym przez normy kulturowe.
Dr. Mark Tremblay

Dzięki temu że badania we wszystkich 38 krajach były prowadzone według tej samej metodologii, można było porównać ze sobą ich wyniki i wyciągnąć wnioski – dlaczego w jednym kraju jest lepiej a w innym gorzej w poszczególnych obszarach. Jednakże same badania i raporty to nie wszystko. Ważne są wynikające z nich konkretne rekomendacje. Struktura badań  Active Healthy Kids Global Alliance pozwoliła nam na wypracowanie takowych, choć oczywiście mamy świadomość, że to nie koniec, a w zasadzie dopiero początek naszej pracy. Dlatego jeszcze raz zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia sie z nami swoimi dobrymi praktykami, abyśmy je także mogli umieścić na naszej mapie rekomendacji.

 

Ponadto Partnerami projektu są także poniższe instytucje.

 

EPODE International Network

niekomercyjna organizacja, która powstała w 2011 roku. W ciągu ostatnich trzech lat EPODE International Network wyrosło na jedną z największych na świecie sieci prewencyjnych walczących z problemem otyłości i chorób niezakaźnych. Organizacji udało się połączyć 37 programów prewencyjnych z 25 krajów całego świata, w tym 15 z Europy. Wszystkie programy mają na celu promowanie zdrowego stylu życia i zmniejszanie otyłości w społeczeństwach, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych obywateli — dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

 

EUPEA

(European Physical Education Association) to niekomercyjna, pozarządowa, profesjonalna organizacja, zrzeszająca krajowe stowarzyszenia wychowania fizycznego, promująca edukację fizyczną i sport w szkołach w całej Europie, poprzez współpracę z rządowymi i pozarządowymi organizacjami oraz ekspertami.

 

EUROPEAN HEALTHY STADIA NETWORK – EHSN

to powstała w Wielkiej Brytanii sieć organizacji z wielu krajów Europy, która wspiera kluby sportowe oraz organa rządowe w tworzeniu polityk promujących zdrowie.

Organizacja postrzega stadiony oraz wszelkie inne areny sportowe jako miejsca mające ogromne oddziaływanie na lokalne środowiska — na ludzi, którzy przychodzą uprawiać sport, oglądać zawody, pracują na stadionie lub korzystają ze stadionowych przestrzeni komercyjnych. Chcąc to wykorzystać – EHSN promuje na stadionach zdrowy tryb życia, będąc przekonanym, że przełoży się to na codzienne zwyczaje obywateli.

The European Healthy Stadia Network (EHSN) współpracuje z profesjonalnymi oraz amatorskim klubami sportowymi, jak również z agencjami partnerskimi. Jest m.in. oficjalnym partnerem UEFA w obszarze promocji zdrowia. Finansowo wspiera ją również World Hearth Federation.

 

INTERNATIONAL SPORT AND CULTURE ASSOCIATION – ISCA

pełni rolę globalnej platformy, otwartej dla organizacji działających w obszarze sportu dla wszystkich, sportów rekreacyjnych i aktywności fizycznej. Utworzona w 1995 roku, obecnie jest marką znaną na całym świecie, ściśle współpracującą z 230 organizacjami członkowskimi, międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz zainteresowanymi podmiotami z sektora publicznego i prywatnego. W sumie zrzesza około 40 milionów indywidualnych członków z 90 krajów całego świata.

 

IASLIM

International Association of Sport and Leisure Infrastructure Management (IASLIM) to międzynarodowa, pozarządowa i niekomercyjna organizacja, powstała w celu ciągłego rozwoju i poprawy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Stowarzyszenie posiada 217 członków w 35 krajach na całym świecie. Wśród nich są instytucje publiczne, prywatne przedsiębiorstwa, gminy, uniwersytety, szkoły biznesu, stowarzyszenia sportowe i wiele innych organizacji oraz osób prywatnych.